rocksresort

Vyhledávání zájezdu
Rocksresort apartmány - Švýcarsko - Švýcarské Alpy - Graubünden - Flims Laax Falera

Rocksresort apartmány

Švýcarsko » Švýcarské Alpy » Graubünden » Flims Laax Falera

, Hotel starstarstarstarRocksresort apartmány

Počet termínů:

38 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Bez stravy

Doprava:

vlastní -

Počasí:Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: rocksresort
Ubytování
Moderní apartmánové zařízení "rocksresort" se nachází v části Murschetg, cca 50 m od lyžařského střediska Flims Laax Falera. Do centra Laax jsou to cca 2 km. K vybavení moderních domů patří výtah, bezplatné Wi-Fi a různé restaurace a bary. Recepce, jako také lobby se nacházejív naproti ležícím "signinahotelu" a také tu můžete za poplatek využít prostranné wellness zařízení se zážitkovou lázní, saunovým světem a masážemi. Úschovnu lyží, kterou můžete využívat bezplatně najdete u údolní stanici lanovky a parkovací garáž máte také k dispozici (za poplatek).

Vybavení a stravování
Stylově zařízené apartmány mají koupelnu s velkou vanou, dešťovou sprchou, parní lázeň, oddělené WC, obývací místnost s koutkem na sezení a kompletně vybavenou kuchyň s ledničkou, indukční varní deskou, pečící troubou, myčkou nádobí, varnou konvicí a kávovarem, jako také TV, bezplatní Wi-Fi a trezor (v ceně). Bez stravování. Na místě si můžete přiobjednat snídaně a/nebo večeři (v"signinahotelu").
Lokalita
Obec Laax s třemi vesničkami Flims, Laax, Falera leží v kantone Graubünden ve Švýcarsku. V nadmořské výšce 1 020 m se toto středisko vypíná na slunečné výšině nad roklí. Díky mezinárodním snowboardovým večerům, čtyřem funparkům, největší halfpipe Evropy a největší nabídky na freeride oblasti je považován Laax za Mekku snowboarderů.

Díky bohatým nabídkám na lehké sjezdovky a možnostem hlídaní dětí je toto středisko vhodné také pro rodiny s dětmi. Daleko od sjezdovek se nacházejí turistické stezky, dvě sáňkářské dráhy a také pro nelyžaře je tu hodně různorodých volnočasových nabídek. Fanoušci aprèski si přijdou díky mnohým nabídkám barů a klubů na své.
Skipas
Detaily o skipasu, včetně informace, zda je již zahrnut v celkové ceně, naleznete v ceníku.
Se skipasem "LAAX" máte možnost přezkoumat lyžařské středisko Flims Laax Falera s 187 km sjezdovek různých stupňů obtížnosti (včetně 37 lyžařských tratí), které jsou vzájemně propojené pomocí 28 lanovek a vleků. Všechny tři vesničky jsou přímo napojené na lyžařské středisko.

Za otestování stojí černá sjezdovka "Fatschas" na Crap Sogn Gion, dějiště vícerých závodů Světového poháru. Rájem pro milovníky jízdy v hlubokém sněhu je svah pri Cassons v nadmořské výšce 2 675 m - větší část svahu není upravována, co zaručuje, že při novém sněžení můžete zanechat jako první své stopy v sněhu. Široké sjezdovky se nacházejí na Spaligna a ledovci Vorab. Na ledovci se možno napojit aj na nejdelší, až 17 km dlouhou sjezdovku do údolí. Pro děti jsou v údolí k dispozici tři různé terény pro malé lyžaře a při všech třech dolních stanicích lanovek najdou ten správní terén pro první pokusy na lyžích.

Kdo se neví dočkat a chce se podělit o své zážitky, čerstvý prašan nebo jízdu v hlubokém sněhu prostřednictvím fotografií, nemusí čekat, kým se vrátí do svého ubytování! Ve středisku máte možnost připojit se zdarma na internet pomocí mnohých Wi-Fi hotspotů.

Co ve středisku LAAX rozhodne nechybí jsou vynikající snowparky. V čtyřech různých parcích si každý najde tu pravou překážku - či už skokánky, boxy nebo raily. K tomu se přidá aj největší u-rampa v Evropě!
Region
Flims-Laax-Falera umožňuje spolu s ledovcem Vorab opravdu jedinečné zimní radovánky. Mezi 1 100 a 3 018 m n.m. se postará dohromady 29 vleků o perfektní dostupnost celkem 235 km sjezdovek všech stupňů obtížnosti. Zajímavou výzvou pro zkušenější je jistě sjezdovka z ledovce do Alp Ruschein, na 7 km vám dopřeje převýšení o 1 244 m, což byste rozhodně neměli brát na lehkou váhu! Nejdelší sjezd v celém regionu s výškovým rozdílem 1 918 m začíná také na ledovci Vorab míří si to hned 17 km až do samého údolí Flimsu. Obzvláště u freeridistů oblíbená oblast s hlubokým sněhem vede z ledovce Vorab do Fuorcla. Ale i mimo sjezdy tu najdete velmi pestrou nabídku, ať už se vám zasteskne po zimní turistice, sáňkování či letu v balóně přes celé lyžařské středisko! Díky rozmanité nabídce pro freeriding, snowparkům a sjezdovkám různé obtížnosti tu zažijete jistě nezapomenutelnou zimní dovolenou!
Stát
Švýcarsko se může pochlubit dech beroucími krásami Alp, tradičními a prvotřídními lyžařskými středisky jako je Davos, Svatý Mořic nebo Zermatt, která se střídají s idylickými středisky zimních sportů, která vyhledávají zejména rodiny s dětmi. V 4 Vallées nebo v Les Portes du Soleil však najdeme i prvotřídní lyžařská střediska pro sportovce, kladoucí vyšší nároky - sjezdovky vedou částečně i za hranice! Švýcarské chaty jsou známé pro svou rustikální, útulnou atmosféru a samozřejmě Vám tu naservírují opravdové sýrové fondue!


Kam nejlépe vyrazit na lyže ve Švýcarsku?
Většina Švýcarska je pokryta Alpami, proto není divu, že zrovna Švýcarsko nabízí několik top lyžařských destinací. Země je světově proslulá díky svým vysokým vrcholkům. Většina lyžařských středisek se nachází na jiho-východě Švýcarska. Bernský Oberland je domovinou mnoha známých lyžařských středisek jako Grindelwald nebo Meiringen-Hasliberg. Dále na jihu ve Walliském regionu leží poznávací znamení Švýcarska: majestátný Matterhorn s nadmořskou výškou 4 478 m. Kde jsou vysoké hory, tak se většinou nacházejí také perfektní lyžařská střediska. Jako příklad můžete uvést parádní lyžařská střediska Les Portes du Soleil, Saas-Fee a Les 4 Valées ve Wallis.
Světoznámé a exkluzivní lyžařská střediska Davos, St. Moritz a Samnaun se nacházejí v Graubünden, největším kantonu Švýcarska, který hraničí s Rakouskem a Itálií. Lyžování je v této zemi dokonce možné i přes státní hranice. Les Portes du Soleil spojuje dvanáct švýcarských a francouzských středisek v jedinečný, obrovský lyžařský region. Na jihu Ženevského jezera položené středisko Les Portes du Soleil je nekonečnou radostí pro všechny milovníky zimních sportů, kde na Vás čeká cca 580 km perfektně upravených sjezdovek.

Proč si objednat zimní dovolenou ve Švýcarsku?
Žádná jiná alpská země nemá tolik vrcholů, které přesahují hranici čtyř tisíc metrů nadmořské výšky, jako Švýcarsko. Lyžařská střediska jsou tak většinou položená v podobné nadmořské výšce, což zajišťuje výborné sněhové podmínky. Kromě toho si tu užijete nezapomenutelný výhled na malebné hory. Speciálně známé je Švýcarsko také díky svým milým, původním vesničkám. V tomto útulném prostředí si můžete báječně odpočinout od dennodenního stresu. V Zermattu nebo Saas-Fee platí například zákaz motorových vozidel - perfektní podmínky pro nerušenou dovolenou.
Kulturní mnohostrannost Švýcarska je široká. V této poměrně malé zemi se mluví čtyřmi odlišnými jazyky, výběr kulinářských specialit j obrovský. Co Vás napadne jako první, když se mluví o švýcarské kuchyni? Samozřejmě švýcarský sýr! Během Vaší dovolené se proto určitě můžete těšit na výtečné sýrové fondue z regionálních produktů! Zjemněný bílým vínem a okořeněný česnekem a černým pepřem získá sýr své plné aroma.

Co je speciálního na lyžování ve Švýcarsku?
Ve Švýcarsku je nabízeno mnoho exkluzivního ubytování. Kromě toho jsou zdejší lanovky a vleky na velmi moderní úrovni a restaurace nabízejí velmi kvalitní menu. Perfektní kvalitu obsluhy je ve Švýcarsku nejvyšší prioritou! Pokud máte na zimní dovolenou speciální požadavky, je Švýcarsko tou správnou destinací. Dalším argumentem jsou možné výlety do měst, které Švýcarsko nabízí. Mnoho malebným městeček leží na okraji křišťálově modrých jezer. Proč si tedy neudělat výlet třeba k Ženevského jezeru, které je obklopeno několika lyžařskými středisky?

Jak dlouho se ve Švýcarsku lyžuje?
Čtyři lyžařská střediska na ledovci Zermatt, Saas-Fee, Flims-Laax-Falera a Aletsch umožňují opravdu dlouho zimní sezónu od začátku října až do konce května. Ale nejen v těchto střediscích na Vás čeká možnost dlouhého užívání si zábavy na lyžích. . Díky vysoké nadmořské výšce si dlouho sezónu užijete také v Engelbergu, Verbier a Arosa.
Lyžařský areál
Švýcarsko je známé pro svá úžasná lyžařská střediska s dlouhou tradicí. Příznivci zimní dovolené tu najdou jak opuštěné chatky a lyžařské osady bez aut, tak i zvláštní atmosféru luxusu.Ve Švýcarsku je celkem 74 čtyřtisícovek, z nichž 12 nejvyšších se nachází ve Walliských Alpách se světově známým vrcholem Matterhorn (4 478 m) v lyžařském středisku Zermatt. Neméně známé jsou pak tři horští velikáni Eiger (3 970 m), Mönch (4 107 m) a Jungfrau (4 158 m), ležící v Berner Oberlandu. Na jejich úpatí, ve Wengen, se každoročně koná proslulý "Lauberhorn", světový pohár ve sjezdu. Z Grindelwaldu se ozubenou dráhou dostanete na Jungfraujoch (3 454 m), nejvyšší vlakovou stanici Evropy.Na jihu Ženevského jezera najdete lyžařské středisko Les Portes du Soleil, které zaručuje neobyčejný zážitek z lyžování (spojení 12 francouzských a švýcarských středisek) a svými 680 km dlouhými sjezdovkami a 194 vleky představuje vedle francouzského „Les Trois Vallées“ největší lyžařské středisko světa. K olympijské poctě dospělo Švýcarsko v roce 1956, kdy se v Sankt Moritzu konaly zimní olympijské hry. Tradiční oblast zimních sportů nabízí vedle zvláštní atmosféry také lyžařská střediska světového významu.
Jídlo a pití
Kdo se rozhodne svou zimní dovolenou trávit ve Švýcarsku, ten si co se après ski týče bude mít z čeho vybírat – hned několik horských chatek, barů, kasín a párty klubů. I odpočinkové a sportovní aktivity se nemusí schovávat, zajít si můžete třeba do sauny, na masáže nebo si skočit do posilovny. Legrace bude i při sáňkování, squashi, badmintonu nebo kuželkování a trochu romantiky si lze dopřát pří jízdě koňským spřežením. Větší lyžařská střediska navíc nabízí pestrý program jako třeba sjezdy s pochodněmi, lyžařské závody pro hosty, poznávací projížd’ky na lyžích nebo noční procházky na sněžnicích. V každém středisku si lze vždy vybrat z několika restaurací, hospůdek a stánků s občerstvením, kde si každý přijde na své. Při pomyšlení na švýcarské pokrmy a nápoje patří první myšlenka Švýcarskému sýru. A tak není divu, že jsou sýrové fondue a raclette typicky švýcarskými pochoutkami. Nenajdete žádné středisko, které tyhle dobroty nenabízí. Švýcarsko je navíc známé pro výrobu té nejlepší čokolády a dalšími specialitkami jsou bramboráky, maso na nudličky, oblíbený zákusek „Rüblitorte“ a nejen k snídani „Birchermüsli“.
Kultura
Existuje mnoho věcí, díky kterým je Švýcarsko známé po celém světě - výborný sýr, lahodná čokoláda, dětský román Heidi a samozřejmě také markantní vrcholky. Pokud jste ve Švýcarsku a chcete si naplánovat nějaké výlety, můžete se skvěle orientovat podle vyjmenovaných charakteristik. Mrkněte se třeba na výrobu oblíbených sýrů. Různé sýrárny umožňují nahlédnout za kulisy výroby, oblíbené jsou zejména sýrárny v Affolternu v Emmentalu a v Gruyère. Zastánci sladkostí se ocitnou v sedmém nebi, jakmile dorazí do Maison Callier v Brocu. Tady mohou podrobně prozkoumat jednotlivé fáze výroby čokolády a dokonce se i zúčastnit různých workshopů na výrobu svých vlastních kreací.

Po stopách Heidi, děvčátka z hor, se turisté mohou vydat v Maienfeldu, kterým se spisovatelka Johanna Spyri nechala inspirovat. Ve zdejší vesničce příběh statečné holčiny ožije.

Heidi miluje hory a pokud jste na tom stejně, pak si švýcarské vrcholky můžete vychutnat nejen na lyžích. Je tu takových možností! Pro mnoho lidí je povinná zejména návštěva Zermattu, neboť právě zde se nachází Matterhorn, markantní symbol této hornaté země. Skvělý výhled si člověk však může vychutnat i ze Säntisu. Nejvyšší hora je tu s 2 502 m n.n. sice o mnoho menší než Matterhorn (4 487 m n.m.), ale panorama není o nic méně spektakulární. Získáte rozhled nad šesti zeměmi: Švýcarsko, Rakousko, Německo, Lichtenštejnsko, Francie a Itálie. Další parádní výhled se naskytne z lanovky v lyžařském středisku Engelberg-Titlis - kabinka lanovky "Titlis Rotair" se během jízdy totiž o 360° otočí. Za zmínku stojí také nejvýše položená točící se restaurace naší planety, která se nejmenuje jinak než "Threes!xty", najdete ji v nadmořské výšce 3 500 m v lyžařském středisku Saas-Fee, nedaleko největšího ledového pavilónu na Mittelallaninu. Další pozoruhodné vrcholky jsou v Enseigne v kantonu Wallis - zemské pyramidy, které sahají až do výšky 15 m, pocházejí doby ledové před zhruba 80 000 lety.

Fascinuje vás spíš vodní svět? Pak neotálejte a jeďte prozkoumat jezero Tomasee v Graubündenu, kde nejenže pramenní Rýn, ale najdete tu u Schaffhausenu největší evropské vodopády.

Pojďme pryč od přírodních divů a superlativů a podívejme se na kulturní nabídku, které má Švýcarsko také požehnaně. Za návštěvu stojí různá muzea, jako je například transportní muzeum v Lucernu, dějepisné muzeum v Curychu s velkou kulturně historickou sbírkou a Swissminiatur, což je Švýcarsko v měřítku 1:25. Modely ručně vyhotovených budov, památek a dopravních prostředků najdete ve městečku Melide.
Slevy
Slevy
• Apartmán - 4 os. (cca 61 m²), BS - všichni cestující obdrží následující slevu:
• 2-5 let 35 %
• 6-17 let 20 %

• Apartmán - 5 os. (cca 61 m²), BS - všichni cestující obdrží následující slevu:
• 2-5 let 35 %
• 6-17 let 20 %

• Apartmán - 4 os. (cca 55 m²), BS - všichni cestující obdrží následující slevu:
• 2-5 let 35 %
• 6-17 let 20 %

• Apartmán - 5 os. (cca 55 m²), BS - všichni cestující obdrží následující slevu:
• 2-5 let 35 %
• 6-17 let 20 %


Přesnou výši slevy zjistíte tím, že si (kliknutím na cenu ubytování) vytvoříte nabídku.
Toto procentuální zvýhodnění platí pro celkovou cenu zájezdu, tzn. jak pro cenu za ubytování tak i za skipas.

Děti, které jsou při nástupu na zájezd mladší než 24 měsíců, cestují zpravidla zdarma, ale musí být v každém případě nahlášeni v objednávce a být vyplněny jejich údaje.
• Další slevy

Umístění ubytovacího zařízení v mapě má pouze informativní charakter a je poskytováno bez záruky.

Nahrávám...