SWISS HOTEL CORNICHE

Vyhledávání zájezdu
Swiss Hotel Corniche - Spojené arabské emiráty - Abu Dhabi

Swiss Hotel Corniche

Spojené arabské emiráty » Abu Dhabi

, Hotel starstarstarstarSwiss Hotel Corniche

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:

Dnes Počasí v Abu Dhabi - transparent 36°C


Popis Lokace
ABÚ DHABÍ:

Emirát Abú Dhabí, v českém překladu „otec gazely“ je nejzápadnější, nejlidnatější, rozlohou největší a nejbohatší ze sedmi emirátů Spojených arabských emirátů. Dnes bývá také označován jako jeden z nejbohatších států světa. Byl zakládajícím emirátem Spojených Arabských Emirátů, které vznikly v roce 1971. Emirát je situován na jihozápadním pobřeží Perského zálivu a zabírá plochu 67 340 km², přičemž zde žije asi 2,8mil. obyvatel. Představuje cca 85% celé rozlohy SAE. Před pobřežím emirátu se nachází 200 přilehlých ostrovů. Na jednom z nich se nachází i metropole emirátu, město „Abú Dhabí“. V hlavním měste je bezcelní zóna. Emirát má poměrně nízkou hustotu osídlení s relativně malým počtem roztroušených měst. Místní pobřeží a ostrovy jsou dokonce zapsány jako světové kulturní dědictví UNESCO, jsou totiž domovem 90% populace orla mořského z celého Perského zálivu a najdete tu jediných 12 kolonií kormorána arabského. Většinu povrchu emirátu zabírá poušť a na příkaz vládce se pouštní duny začaly zalesňovat. Na jihu emirátu na okraji črtvé největší písečné pouště „Rub al-Chálí“, v překladu „Pustá končina“ se však nachází rozsáhlá oáza „Liwa“.Před nalezením ropy byl nejchudším z pozdějších emirátů. Právě Abú Dhabí je první oblastí, kde byla roku 1958 nalezena ropa a v tomto okamžiku se začala psát nová historie chudých států emirátů. Vládnoucí emír Hamád bin Hamdán an-Nahaján se stal vůdčí osobností celé pozdější federace. Proto je Abú Dhabí dominantním emirátem majícím hlavním slovo a místem, kde sídlí prezident a vláda Spojených Arabských Emirátů. Mezi zajímavosti Abú Dhabí zajisté patří Velká Mešita, kterou nechal vybudovat bývalý šejk Zayeda, zábavní park Ferrari World či závodní okruh F1 Yas Island.

Popis ubytování
SWISS HOTEL CORNICHE 4****:

Tento hotel se nachází poblíž Capital Garden a Khalifa Center a disponuje 189 klimatizovanými pokoji s minibarem a LCD televizí. Nechybí připojení k internetu (za poplatek) ani kabelová televize. Vlastní sociální zařízení v kombinaci sprcha/vana je vybaveno ručníky a vysoušečem vlasů. V pokojích nechybí telefon, trezor, psací stůl a zařízení na přípravu kávy a čaje. Každý den je na pokoj zdarma doplňována pitná voda v lahvích (1 lahev denně). V hotelu najdete krytý bazén, parní lázeň a fitness centrum. Občerstvit se můžete v jedné ze dvou hotelových restaurací nebo kavárně. Pochutnat si na oblíbeném drinku a osvěžit se můžete v hotelovém lobby baru. K dispozici je také pokojová služba (s omezenou provozní dobou), business centrum (24 hodin) a 3 zasedací místnosti, kde je možné pořádat různé akce. Transfer z letiště na hotel a zpět je k dispozici 24 hodin (za příplatek) a na místě je také parkoviště s obsluhou, které je pro hotelové hosty zdarma.

Program
Uvedená cena zájezdu obsahuje letenky za cenu v optimální knihovací třídě. Tento zájezd si můžete objednat v jakémkoliv termínu na libovolnou délku pobytu, může se zde lišit konečná cena. Rádi Vám cenu zkalkulujeme na základě Vaší nezávazné objednávky.

Umístění ubytovacího zařízení v mapě má pouze informativní charakter a je poskytováno bez záruky.

Nahrávám...